2009,Güncel Haberler, Albümler,kimdir?,2012 formalar

Merak Ettiğiniz Her Ne Varsa!

Sponsorlu Ba?lant?lar

Yeni doğan bebeklerin ağlama durumlarında, hele ilk bebekse ağlayan bebek, anneler telaşlanır ve bebeğin neden ağladığını anlamaya çalışır.

Yeni doğan bebeklerin ağlama durumlarında belli başlı nedenler vardır. Bu nedenlerin başında sindirim sistemleri henüz gelişmediği için gaz problemi yatar. Bebekler için gaz sorunu kolik belli başlı ağlama krizlerini de beraberinde getirir. Bundan sonra ise, uykusu geldiği için ağlayabilir, çünkü bazı bebekler çok çabuk uyku durumuna geçemez. Annesinden uzak kaldıysa anneyi özlediği için ağlar. Bunların dışında ise herhangi bir rahatsızlığı varsa bir yeri ağrıyorsa yada canı acıdıysa ağlar. Çünkü yeni doğan bebekler acı kavramını ağlayarak belli ederler.

Bebeklerin neden ağladığını anlaması için annenin bebeğini takip etmesi gerekir. Gaz sancısı olduğunda bebekler kesik kesik ağlarlar ve karın mide bölümleri şiş gibi olur. Bebekler ayaklarını karnına doğru çekerler ve tepinirler. Bu da bir başka tüyo olabilir. Gazı olmayan bebeklerin karınlarının yumuşak olması gerekmektedir. Herhangi bir yeri ağrıyan bebeklerin ise eli kolu gibi bu organları hareket ettirdiklerinde ağlamayla tepki verirler.

Eğer bebeğinizin ağzı açıksa ve sağa sola çeviriyor ise, bebeğiniz acıkmıştır ve emme isteği var demektir. Bunu için ağlıyor olabilir. Halla elinizle bebeğin yanağına dokunduğunuzda bebek kafasını o yöne düğru çeviriyor ise bebek meme arıyor demektir.

Bebeğinizin altı kirlenmiş ise bebek buna da mızıltı şeklinde tepki verebilir. Küçük tepinmelerle bunu ifade edebilir. Altı pis olan bebek çok büyük boyutta ağlamaz ama bu durumdan rahatsız olduğunu küçük tepkilerle belli eder.

Bebeğinizin bir tarafının ağrıdığını yada ateşinin olduğunu yada herhangi başka bir sıkıntısı olduğunda bebek katılırcasına ağlamasından anlayabilirsiniz ve anne bebeği hiç bir durumda susturamaz. Böyle bir durum olduğunda bir hekime gitmekte fayda vardır.

Bebeğin uyku haline gelmesinde, yani hem uyumak istediğinde hem de uykuya direndiği durumlarda da tepkisini ağlayarak belli eder. Gerçi yeni doğan bebek el kol hareketlerini tam olarak yapamasa da gözlerini kapatıp açması ile bu durum anlaşalıbilinir. Biraz el kol hareketleri geliştiğinde eliyle gözlerini kaşımaya başlaması uyku durumunun geldiği anlamını taşır.


Sponsorlu Ba?lant?lar

Sizden gelenler:

bebeğin bir yerinin ağrıdığını nasıl anlarız,bebegin neresinin agridigini nasil anlariz,bebeğin karnının ağrıdığını nasıl anlarız,bebegin gazı oldugunu nasıl anlarız,bebeklerin bir yerinin ağrıdığını nasıl anlarız,Bebeğimin karnının ağrıdığını nasıl anlarım